Рибні господарства зацікавили вітчизняних підприємців

Рибні господарства зацікавили вітчизняних підприємців
23 Ноября 2013
Риболовецькі підприємства України в січні-жовтні 2013 збільшили вилов риби та інших водних живих ресурсів на 7,4% порівняно з аналогічним періодом 2012 року — до 165,8 тис. тонн. При цьому вилов риби за 10 місяців становив 156,6 тис. тонн, що на 7,4% більше, ніж у січні-жовтні минулого року.

Найбільшу частку риби і водних ресурсів було видобуто в морських економічних зо­нах інших держав — 52% від загального обсягу. У морській економічній зоні України було виловлено 50,5 тис. тонн риби та водних живих ресурсів, що становить 43% від загального обсягу.

Лідером із вилову риби у внутрішніх водоймах є Одеська область із обсягом ви­добутку за десять місяців цього року в 2,8 тис. тонн. Лідером зростання галузі стала Миколаївська область, яка цього року збільшила вилов риби із внутрішніх водойм, у порівнянні з минулим роком, більш ніж у 8 разів — до 1,2 тис. тонн.

Як зазначають аналітики, зростання рибної вітчизняної індустрії пов’язане із реалі­зацією державної програми розвитку рибної індустрії, яка кардинально реформується і модернізується. Адже поряд із землеробством, тваринництвом і лісовим господар­ством рибна галузь є важливою частиною агропромислового сектору України. Як пояснюють експерти, в радянський час рибництво в Україні було найбільш розвинене порівняно з іншими союзними республіками. Тоді існувала потужна виробнича база, використовувалися ефективні технології, виводилися нові породи риб. Нині рибни­цький ресурс України — 1,3 млн. га внутрішніх водойм, який використовується лише на 20–30%.

Як зазначають фахівці, останнім часом встановився тренд — вітчизняні підприєм­ці почали інвестувати гроші у внутрішнє рибне господарство України, усвідомивши рентабельність і потенціал галузі. Інвестиції в розмірі 8–12 тис. грн. на 1 га водойми дозволять працювати з рентабельністю 18–22%, а 10 тонн риб коропових видів через два роки перетворюються в 100 тонн.


Короткая ссылка на новость: http://ukrfishexpert.com/~KjTEA